Osnovna šola Stanka Grudna v Šempolaju

Šempolaj št. 50

Tel. 040 200482

Organizacijski model – Celodnevna osnovna šola

Celodnevni pouk 40-urnim tedenskim urnikom ponuja tako organizacijsko kot vsebinsko večje možnosti, z daljšim šolskim urnikom lahko posamezni predmeti razpolagajo z večjim številom ur, večja pozornost pa je tudi lahko namenjena razvoju prečnih kompetenc.

Predmetnik je razporejen na 5-dnevni delovni teden: od ponedeljka do petka od 7.50 do 15.50.

V isti šolski stavbi delujeta tako občinski otroški vrtec kot osnovna šola. Osnovna šola razpolaga s prostornimi in svetlimi učilnicami ter jedilnico. Trenutno so v prenovi pritlični šolski prostori orientirani na dvorišče, ki odpirajo možnost inovativnih didaktičnih pristopov in pouka na prostem.

Šola je obdana z zeleno površino poraščeno z drevesi ter obsežnim in lepo urejenm dvoriščem, opremljenim z igrali, kjer lahko učenci sproščeno preživljajo čas v igri in odmore.